Укр. Рус.
Портал нерухомості
Чи знаєте ви:

Як розмістити рекламу в «каталозі  новобудови»?

Розмістити новобудову

Податок на нерухомість, яка перебуває у спільній власності

Державна фіскальна служба України нещодавно оприлюднила інформацію про те, як нараховується податок на нерухоме майно, що знаходиться у спільній власності. Вже зазначалося, що в уже цього року громадяни України будуть оплачувати податок на будь-яке нерухоме майно, яким вони володіли в 2015 році. Податок на оплату нерухомості значно відрізняється від податку на земельні ділянки. Оплачують податок юридичні та фізичні особи, які є власниками нежитлового або житлового нерухомого майна, відповідно до статті 266 Податкового кодексу України.

Павло Дроняк, який є директором Департаменту податків і зборів з фізичних осіб пояснив, що існує спеціальна процедура при оплаті податку на об'єкти житлового або нежитлового нерухомого майна, яке перебуває у спільній власності.
 

• якщо об'єкт нежитлової або житлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, то оплачувати податок на нерухомість буде кожну особу, залежно від частини, якою володіє

• якщо об'єкт нежитлової або житлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, але цей об'єкт не поділений в дійсності, оплачувати податок буде одне їх осіб-власників, якого визначать за угодою, якщо ця угода не буде визначено судом

• якщо об'єкт нежитлової або житлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб і поділений між ними в дійсності, то оплачувати податок на нерухомість буде кожен власник залежно від частини, якою володіє

Української законодавчою базою визначено, що кожен українець, який володіє будинком, квартирою або будинком і квартирою, в тому числі і їх частиною, має беззастережне право на значне зменшення встановленої бази оподаткування. У тому випадку, якщо це окрема квартира на 60 метрів квадратних. Для житлового будинку така пільга становить 120 квадратних метрів. Нарахування суми податку на об'єкти або об'єкт житлового або нежитлового нерухомого майна, що перебуває у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси власника такої нерухомості.

опубликовано: 2016-07-07 03:29:18